Pāriet uz galveno saturu

Meteņi "Meņģeļos"Metenis ir jauna saimnieciskā gada sākums. Šis ir īstais laiks, lai iztrakotos pa sniegu, izvizinātos ar ragavām un priecātos par drīzo pavasara atnākšanu, tāpēc 11.februāra rītā aicinājām lielus un mazus uz Brāļu Jurjānu muzeju. 

Laiks svētdienas rītā mūs lutināja un pasākuma apmeklētāju ieradās paliels bariņš. Skanot smiekliem, lieli un mazi, ar ragaviņām un „ābolīšiem” vizinājās gan no „Dziesmu kalna”, gan no lielā „Meņģeļu” kalna. 

Kad visi jau bija kārtīgi iztrakojušies pa sniegu, devāmies „dzīt Meteni”. Tas bērniem un vecākiem sagādāja lielu jautrību, jo vieglais sniedziņš virmoja uz visām pusēm. 

Meteņos esot jāēd līdz mielēm, tāpēc par godu šim pasākumam tapa Meteņu ēdiens - miežu putraimu putra, kuru baudīt steidzās ikviens pasākuma apmeklētājs.
Paldies Justīnei Kindzulei par pasākuma ideju! Liels prieks par atbraukušajām un atnākušajām ģimenēm. Uz tikšanos nākošajā pasākumā!

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Pasākums lieliem un maziem jau 11.02.

Metenis ir jauna saimnieciskā gada sākums, šis ir īstais laiks, lai iztrakotos pa sniegu, izvizinātos ar ragavām un priecātos par drīzo pavasara atnākšanu.

Svētdienas rītā plkst. 11:00 pulcēsimies Meņģeļu sētā, tad kopā dosimies augšā Meņģeļu kalnā, kur vizināsimies ar ragavām, ripināsimies no kalna, velsim sniega bumbas....Kārtīgi iztrakosimies pa sniegu!
Pēc tam kopā baudīsim Meteņa mielastu, jo Metenī daudz un bagātīgi jāēd.
Noslēgumā dzīsim Meteni projām. Kā to darīsim? Atnāc un uzzināsi! :)
Līdzi jāņem:
1)Ragavas vai kāds cits braucamrīks;
3) bļoda un karote, jo vārīsim miežu putru, kas ir viens no tradicionālajiem Meteņa ēdieniem;
4) cienasts Meteņa mielastam, pupas, zirņi, pīrāgi...kas nu kuram iet pie sirds.

Paaudžu sadziedāšanās "Man bij`dziesmu vācelīte"

4. novembrī plkst. 15:00 aicinām lielus un mazus dziesmu mīļotājus uz paaudžu sadziedāšanās pasākumu "Man bij` dziesmu vācelīte".Līdzi ņemt nelielu cienastiņu, mūzikas instrumentus un vismaz vienu tautasdziesmas melodiju vai ziņģi.* Pasākums notiks dzīvojamās mājas saimes istabā.

"Meņģeļos" tiek īstenots ELFLA projekts

Brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā "Meņģeļi" tiek īstenots ELFLA projekts Nr. 16-05-AL23-A019.2201-000002 "Skaņu efektu un informatīvo plākšņu, stendu ierīkošana Brāļu Jurjānu muzejā "Meņģeļi"". Darbus veic SIA "NMNK" UN SIA "AL-Pirtslietu darbnīca", projekta kopējās izmaksas 7340,17 EUR. Šobrīd jau ir ierīkoti skaļruņi. Darbus plānots pabeigt līdz š.g. 20.septembrim.